Dibond / Alucobond

Wloknocement
Włóknocement
31 marca, 2022
MDF płya
MDF
30 marca, 2022

Dibond/Alucobond

Z zewnątrz aluminium, a wewnątrz tworzywo to sprawia, że po nafrezowaniu można składać uzyskując skomplikowane kształty. Stosuje się go np. w elewacjach, stojakach, POS.

Czym jest Dibond?

Dibond jest materiałem kompozytowym, czyli stworzonym z połączenia warstw kilku materiałów. W tym przypadku są to dwa arkusze aluminium stanowiące zewnętrzne powierzchnie z polietylenowym rdzeniem o niskiej gęstości pomiędzy nimi. To unikatowe połączenie tworzywa sztucznego z metalem zapewnia dibondowym płytom wiele wyjątkowych cech i właściwości które wyróżniają go na tle innych materiałów.

Cechy dibondu

Do najważniejszych cech dibondu można zaliczyć:

  • lekkość – w związku z materiałami użytymi do produkcji dibond charakteryzuje się stosunkowo niską wagą

  • odporność mechaniczna/chemiczna/atmosferyczna

  • walory estetyczne – dibond nie blaknie ani nie odbarwia się z czasem

  • prosty w utrzymaniu czystości

  • łatwy w obróbce

  • nie rozwarstwia się

Jedną z większych zalet jest takie różnorodność dostępnych rodzajów materiału. Wyróżnia się dibond gładki, szczotkowany (imitujący stal), lustrzany (zbliżony refleksyjnością do lustra szklanego).

Sporą zaletą jest także niewielka grubość między 2 a 4 mm.

Frezowanie dibondu

Płyty dibondowe są bardzo popularnie używane w reklamach oraz marketingu. Wykonywane z niego są najczęściej efektowne tablice oraz tabliczki (głównie informacyjne). Płyty z dibondu stanowią wygodny, uniwersalny nośnik reklam który może zostać docięty na dowolny rozmiar lub kształt. Z dibondu wykonuje się również wiele konstrukcji lekkich takich jak standy reklamowe, gadżety firmowe, litery przestrzenne, kasetony.

 

Wykonujemy usługi w Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Malbork, Starogard Gdański, Tczew, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Grudziądz, Kwidzyn, Pomorskie, Trójmiasto