Boho

biała kuchnia klasyczna
Klasyczny
6 maja, 2022
kuchnia w stylu wiejskim
Rustykalny / Wiejski
6 maja, 2022

Styl Boho

Etniczne wzory, wyraziste kolory połączone z nowoczesnymi elementami i nutką hipisowskiego luzu. Dokładnie tak można opisać styl boho.

Co to jest styl boho?

Boho jako styl nie odnosi się wyłącznie do aranżacji wnętrz. Znaleźć można go w świecie mody lecz dla wielu osób jest on także sposobem i pewną filozofią życia polegająca na sprzeciwie wobec kultury masowej i zalewaniu rynku jednakowymi przedmiotami bez własnej duszy.

We wnętrzach jako styl boho bardzo szybko zyskał popularność w latach 60. i 70. zeszłego wieku, a został rozpowszechniony na świecie przez artystów którzy swoje życia spędzili na podróżach, poznawaniu innych kultur i biesiadowaniu. Uważali oni, że nie pasują do swoich czasów w których nastąpił gwałtowny, szybki rozwój popkultury i masowej produkcji dóbr materialnych.

Boho - na czym to polega?

W temacie aranżacji wnętrz styl boho nie posiada jasnych, określonych zasad którymi należy się kierować podczas urządzania mieszkania. Dopuszcza on a wręcz zachęca do eksperymentowania i łączenia przeróżnych kształtów, form oraz tekstur. Boho ceni sobie przede wszystkim oryginalność i unikalność. Należy stanowczo unikać kupowania dekoracji i mebli produkowanych seryjnie na masową skalę. Dlatego właśnie ludzi żyjących według nurtu boho bardzo często można spotkać na pchlich targach, które pod względem dekoracyjnym mogą być dla nich istną kopalnią złota.

Kolory pasujące do wnętrz w duchu boho

Odpowiednio dobrana kolorystyka jest podstawą dobrze urządzonego wnętrza w stylu boho. Wnętrza te cechują się przestronnością oraz jasną i ciepłą kolorystyką która zapewni nam odczucia przebywania w bezpiecznym i spokojnym miejscu. Do wnętrz pasować będą głównie naturalne materiały takie jak drewno czy len. Zabraknąć nie może także roślin.

Nietypowe cechy wyróżniające boho na tle innych stylów.

Jak zapewne można się domyślić, styl odrzucający kulturę masową niewiele będzie miał wspólnego z typowością i prezentować będzie swój unikalny, niepowtarzalny charakter. Nie znajdziemy tutaj mebli prosto z katalogu popularnego producenta mebli. Mimo tego, że boho nie posiada utartych schematów to posiada kilka charakterystycznych dla siebie cech.

W boho bardzo często możemy spotkać sie z motywami etnicznymi, folkowymi lub hipisowskimi. Całkowite odejście od wszelkich reguł, podczas aranżacji wnętrz w stylu boho najważniejsza jest inwencja twórcza oraz improwizacja Łączy on naturalną delikatną kolorystykę służącą za bazę z mocnymi akcentami w dodatkach Łączy i zestawia ze sobą różne elementy dekoracyjne z pozodu nie pasujące do siebie

Meble w stylu boho

Wybór mebli, które pasować będą do stylu boho z pozoru wydaje się dosyć prostą sprawą. W końcu styl ten sam w sobie zakłada pewną dozę eklektyzmu i swobody w urządzaniu wnętrza. Jednak stworzenie spójnej kompozycji z różnorodnych elementów wymaga sporo wiedzy i jest swojego rodzaju sztuką.

Meble w stylu boho inspirowane są najczęściej projektami z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku. Meble w tym stylu muszą mieć w sobie to magiczne "coś", urok, zdobienia i nietypową formę. Równie ważne jak sam wygląd są materiały wykorzystywane do produkcji takich mebli. W aranżacjach w stylu boho królują naturalne materiały, a przede wszystkim drewno. Całość najczęściej wykańczana jest w matowych odcieniach. Popularne są także meble z wikliny lub ratanu które nadają wnętrzom designerskiego wyglądu.

Kuchnie w stylu boho

Kuchnia jest miejscem w którym styl boho sprawdzi się wręcz idealnie ze względu na swobodę jaką nam oferuje. Jednak warto postawić tutaj na naturalne barwy, najlepiej sprawdzą się fronty w naturalnych odcieniach drewna lub białe. Taka kolorystyka będzie stanowić idealne tło dla wprowadzania kolorowych dodatków w całym pomieszczeniu.

Stylistycznie kuchnie boho są pomieszczeniami w których fantastycznie sprawdzą się meble zarówno te stylizowane na retro, jak i te o nieco nowocześniejszym designie. Proste matowe kształty połączone z matowymi powierzchniami dadzą nam ogromne możliwości w kwestii doboru wyposażenia i dekoracji.

Daj nam znać, na pewno damy radę to wykonać!

Wykonujemy usługi w Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Malbork, Starogard Gdański, Tczew, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Grudziądz, Kwidzyn, Pomorskie, Trójmiasto