Francuski

kuchnia w stylu wiejskim
Rustykalny / Wiejski
6 maja, 2022
szafa na wymiar styl skandynawksi, stół styl skandynawski
Skandynawski
5 maja, 2022

Styl Francuski

Ponadczasowy synonim elegancji, luksusu oraz prestiżu. Niezmiennie od lat aranżacje w stylu francuskim goszczą w domach i mieszkaniach na całym świecie.

Paryska elegancja w Twoim domu

Paryż jest stolicą mody, nie dziwi więc, że również w podejściu do aranżacji wnętrz jest uważany za autorytet. Mieszkania urządzane w stylu francuskim kojarzone są przede wszystkim z wystawną elegancją i nienachalnym przepychem. W końcu powiedzenie "Francja - elegancja" nie wzięło się znikąd. Mimo swojej wykwintności i szykowności nie sprawdza się on jedynie w pałacach i wielkich domach. Wręcz przeciwnie, przy odpowiedniej aranżacji mieszkania urządzone w stylu francuskim będą prezentować się równie gustownie.

Przepych ale z umiarem

Nie można jednak przesadzać z ilością dekoracji ani na siłę upychać wszystkich charakterystycznych dla tego stylu elementów. Należy pamiętać, że mieszkania urządzane na paryską modę to w gruncie rzeczy mieszkanie urządzone w bardzo tradycyjny sposób. Meble stylizowane na te z czasów Ludwika XIV, kredensy, komody czy okrągłe stoliki z powodzeniem mogą znaleźć się w takim wnętrzu.

Mimo pozornie "retro" wystroju, współcześnie urządzane francuskie apartamenty, choć wciąż wierne tradycji, idą z duchem czasu. Koło klasycznych ludwikowskich mebli możemy znaleźć designerskie lustra, stojące lampy czy też współczesne rzeźby.

Pastelowe otwarte przestrzenie

Paryskie wnętrza powinny kojarzyć się nam z otwartymi przestrzeniami. Kuchnie otwarte na salon czy wysokie sufity w mieszkaniach są standardem dla francuskiej architektury. Wnętrza te zachwycają harmonią, symetryczną aranżacją a także dużą ilością naturalnego światła. Te wszystkie cechy w połączeniu z charakterystycznymi pastelowymi barwami ścian i mebli zapewniają wrażenie przestronności mimo znacznej ilości bogato zdobionych mebli.

Meble w stylu francuskim

Jak już wcześniej wspominaliśmy meble w stylu francuskim są bardzo często stylizowane na te z epoki ludwikowskiej. Te najbardziej klasyczne są w kolorze naturalnego drewna, najczęściej ciemnego, a te współcześniejsze są często białe, zielone lub niebieskie wchodzące w delikatny fiolet.

Bardzo ważnym elementem mebli, który faktycznie definiuje ich przynależność do stylizowanych na modę znad Sekwany jest ich bogata ornamentacja. Zdobienia pojawiają zwłaszcza na drzwiczkach czy frontach szuflad. Zwykle są to dekoracje nawiązujące do motywów roślinnych a wzory geometryczne należą raczej do rzadkości. Uzupełnieniem tak zdobionych frontów mebli są odpowiednio dobrane uchwyty, najczęściej metalowe z namalowanym bądź wyrzeźbionym ornamentem.

Kuchnie w stylu francuskim

Kuchnie w stylu francuskim są synonimem subtelnej elegancji. Każda dekoracja i detal powinna być wybrana ze smakiem i pasować do całości wystroju. Mimo inspiracji pałacową elegancją zdecydowanie pozbawione są nadmiernego przepychu. Jednak zdecydowanie daleko im do minimalizmu tak dobrze znanego nam ze współczesnych wnętrz.

Wnętrza kuchni kuszą jasnymi, białymi barwami i to samo charakteryzuje meble. W kuchni francuskiej najlepiej sprawdzą się białe, drewniane meble chociaż te w jasnych odcieniach naturalnego drewna sprawdzą się równie dobrze. Charakterystyczne dla tego stylu są również opływowe kształty mebli a także subtelne zdobienia. Podczas urządzania kuchni w stylu francuskim należy pamiętać o lekkości i umiarze aby uniknąć barokowego przepychu.

Chodzi Ci coś innego po głowie? Daj nam znać, na pewno damy radę to wykonać!

Wykonujemy usługi w Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Malbork, Starogard Gdański, Tczew, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Grudziądz, Kwidzyn, Pomorskie, Trójmiasto