Klasyczny

Fronty meblowe lakierowane
Fronty meblowe
10 maja, 2022
mała kuchnia w stylu boho w bloku
Boho
6 maja, 2022

Styl Klasyczny

Elegancja, wygoda i dobry smak. Te cechy charakteryzują klasyczny styl aranżacji wnętrz który mimo upływu lat wciąż jest wyznacznikiem klasy i gustu.

Ponadczasowy wystrój wnętrz

Klasyczny styl aranżacji wnętrz zdecydowanie jest ponadczasowy. Prostota i klasa są cechami które idealnie moga go opisać. Współcześnie w połączeniu z minimalizmem oraz precyzyjnie dobranymi dodatkami tworzy przestrzenie w których zdecydowana większość osób, niezależnie od prywatnych upodobań estetycznych, będzie czuła się dobrze i swobodnie.

Klasyka w eleganckim, zrównoważonym wydaniu

Styl klasyczny skierowany jest przede wszystkim do ludzi którzy nie lubią ulegać pojawiającym się co chwilę nowym modom, a także do tych którzy nie są do końca przekonani co do kierunku w którym chcą urządzić swoje mieszkanie.

Z założenia styl klasyczny odwołuje się do tego co minęło jednak nie ogranicza się on do jednej określonej epoki. W kompozycjach które spotkać możemy w klasycznie zaaranżowanych pomieszczeniach, niezależnie od tego jaką epoką są inspirowane, spotkać możemy się z jedną charakterystyczną dla tego stylu cechą. Jest to szczególna dbałość o zachowanie symetrii oraz równowagi.

Klasyczny nie znaczy nudny

Warto zaznaczyć, że styl klasyczny nie musi wcale być nudny. We współczesnej klasycznej aranżacji wnętrz wbrew pozorom nie chodzi o wykreowanie wnętrza rodem z muzeum. Dom powinien spełniać współczesne wymagania i jak najbardziej jest w nim miejsce na sporo modernistycznych akcentów. Nie można jednak zapominać przy tym o umiarze.

Klasyczne materiały

Styl klasyczny opiera swoją paletę barw na bardzo stonowanych kolorach. Na ścianach i meblach królują zatem brązy, beże, biel oraz szarość. Jeśli chodzi o materiały należy wybierać przede wszystkim te naturalne, solidne i wysokiej jakości. Szlachetne gatunki drewna, kamień, skóry - to właśnie te materiały nadadzą wnętrzu elegancji tak charakterystycznej dla tego stylu. Dodatkowo we wnętrzach nie powinno się stosować krzykliwych, narzucających się wzorów a bardzo ważny w tym stylu sufit przyozdobić warto ozdobnymi listwami.

Meble w stylu klasycznym

Wykonane w klasycznym stylu meble zazwyczaj utrzymywane są w kolorystyce korespondującej ze ścianami oraz podłogą. Dominować więc będą tutaj meble beżowe lub utrzymane w brązach. Meble takie jak szafki, stoły, komody powinny być utrzymane w klasycznej formie o prostych kształtach bez nachalnych ozdób czy ornamentów. Jednak subtelne elementy dekoracyjne takie jak szklane wstawki, czy lśniące lustro dodadzą takim meblom elegancji i klasy. Meble klasyczne są także swojego rodzajem powrotem do przeszłości, w nurcie tym znajdzie się miejsce dla mebli nawiązujących do czasów kolonialnych.

Kuchnie w stylu klasycznym

Elegancka, ponadczasowa i pełna harmonii - tak właśnie opisać można kuchnie urządzone w klasycznym stylu. Meble używane w aranżacji takich wnętrz charakteryzują się prostymi liniami, szklanymi wstawkami i dopracowanym wzornictwem. Posiadają najczęściej bogate kształty, pełne są frezowań i często wykańczane są dekoracyjnymi gzymsami. Fronty szafek najczęściej wykonywane są przy wykorzystaniu naturalnych fornirów lecz we współcześniejszym wydaniu można też spotkać się z malowanymi frezowanymi frontami co zapewnia dużą dowolność kolorystyczną.

Chodzi Ci coś innego po głowie? Daj nam znać, na pewno damy radę to wykonać!

Wykonujemy usługi w Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Malbork, Starogard Gdański, Tczew, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Grudziądz, Kwidzyn, Pomorskie, Trójmiasto