Art Deco

zabudowa kuchenna bauhaus, kuchnia na wymiar bauhaus kuchnia bauhaus
Bauhaus
28 kwietnia, 2022
kuchnia angielska, kuchnia angielska na wymiar
Angielski
28 kwietnia, 2022

Styl Art Deco

Funkcjonalność i użyteczność która od ponad stu lat stanowi synonim nowoczesnego designu i luksusu. 

Stuletnia ewolucja stylu art deco.

Styl art deco obecny jest już z nami ponad 100 lat. Początkowo wybierany przede wszystkim przez artystów, z czasem zyskiwał coraz większą popularność na całym świecie wśród miłośników nieszablonowych rozwiązań, i tych którzy awangardowo łamali przyjęte zasady i konwenanse. Narodził się on w latach dwudziestych XX wieku we Francji i od tego czasu bez przerwy inspiruje kolejne pokolenia dekoratorów wnętrz idealnie wpasowując się we współczesne trendy i realia. Najważniejszą cechą tego stylu, nie tylko w kuchni ale całym mieszkaniu jest spójność. Art Deco może być synonimem dla symetrii, harmonii i wszechobecnego luksusu.

Elegancja z ergonomią

Wnętrza urządzone na modę francuskiego dwudziestolecia międzywojennego charakteryzują się widoczną obecnością geometrycznych zdobień oraz elementów etnicznej ornamentyki. W pomieszczeniach stylizowanych na Art Deco bardzo często spotkamy się z połączeniem aranżacji wnętrz z grafiką czy malarstwem. Wyrafinowane, szykowne elementy łączone są między innymi z akcentami afrykańskimi czy greckimi. Jednak pomimo wysokiego poziomu elegancji i luksusu rodem z filmu „Wielki Gatsby”, kuchnie w omawianym stylu dbają jednocześnie o funkcjonalność i ergonomię.

Materiały używane w stylu Art Deco

Nurt Art Deco to połączenie wyrafinowanego stylu, najwyższej jakości materiałów oraz form geometrycznych. Dużą popularnością cieszą się w nim trwałe i egzotyczne materiały takie jak drewno orzecha włoskiego, mahoń lub heban. Przedmioty bardzo często dodatkowo były dekorowane kością słoniową. Takie połączenie materiałów sprawiało, że aranżacje wnętrz w tym stylu charakteryzowały się wysoka ceną produkowanych mebli czy też dodatków co sprawiło, że Art Deco stał się synonimem nie tylko harmonii lecz także luksusu.

Czym charakteryzuje się styl Art Deco?

Jak każdy styl tak i Art Deco posiada swoje szczególne cechy, które wyróżniają go na tle innych. Do najistotniejszych z nich można zaliczyć:

  • Niewymuszona elegancja – kuchnia w stylu Art Deco jest wnętrzem, które robi ogromne wrażenie jednocześnie pozostając klasycznym i eleganckim

  • Geometria i symetria geometryczne motywy wprowadzają do wnętrz ład i porządek oraz pożądaną w tym stylu wszechobecną symetrię

  • Najwyższa jakość – we wnętrzach urządzonych w stylu art deco nie ma miejsca na meble z sieciówek, powinny one być wykonane z wysokiej jakości materiałów z dbałością o każdy najmniejszy detal

  • Funkcjonalność – piękno wnętrz powinno wynikać z ich funkcjonalności, nie ma w nich miejsca na niepotrzebne przedmioty niezależnie od tego jak piękne się one wydają.

Meble do kuchni w stylu art deco

Jednym z najważniejszych elementów kuchni w stylu art deco jest oczywiście zabudowa kuchenna. Mimo tego, że wywodzi się on z lat 20 zeszłego wieku, styl ten zakłada wykorzystanie nowoczesnych technologii i dążenie do jak największej funkcjonalności przestrzeni. Co z tym idzie idealnie sprawdzą się w nim nowoczesne meble wykańczane na wysoki połysk, które odbijając światło optycznie powiększą pomieszczenie. Doskonale sprawdzą się tutaj meble o kształcie sześciokąta lub walcowate. Istotne jest także aby zabudowa była lekko zaokrąglona. Współczesne interpretacje stylistyki art deco muszą jednak być odpowiednio wyważone. Wnętrze powinno łączyć w sobie ergonomię, elegancję i luksusową jakość. Mile widziane są meble, które z jednej strony cechują się szykiem i ekskluzywnością a z drugiej oszczędną formą i jak największą funkcjonalnością.

Zabawa barwami i kształtami

Współczesne aranżacje wnętrz w stylu Art Deco stawiają na eleganckie połączenia barw takie biel, czerń i złoto. Jednak aby uniknąć sterylnego wystroju tych kolorów przełamuje się je różnego rodzaju różami, błękitami czy też nieco mocniejszymi barwami takimi jak fiolet, szmaragd lub bordo. Jednak żaden z tych kolorów nie powinien przytłaczać całej przestrzeni.

Chodzi Ci coś innego po głowie? Daj nam znać, na pewno damy radę to wykonać!

Wykonujemy usługi w Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Malbork, Starogard Gdański, Tczew, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Grudziądz, Kwidzyn, Pomorskie, Trójmiasto