Industrialny / Loft

zabudowa salonowo japandi, styl japońsko skandynawski salon
Japandi
4 maja, 2022
zabudowa kuchenna z wyspą glamour, producent kuchni glamour
Glamour
29 kwietnia, 2022

Styl Industrialny

Styl przedstawiający przemysł i stosowane w nim rozwiązania z innej perspektywy.

Industrialne lofty

Historia aranżacji wnętrz w przemysłowym stylu sięga lat pięćdziesiątych XX wieku. Właśnie w tamtym okresie w magazynach zlokalizowanych w dzielnicy SoHo na Manhattanie lokalni artyści zaczęli przekształcać stare produkcyjne hale i magazyny na apartamenty. Prawdziwie popularny stał się on za to w latach 60 i 70. Jednym z najpowszechniej znanych loftów było nowojorskie atelier Andy'ego Warhola umiejscowione w dawnej wytwórni kapeluszy Silver Factory.

Lofty w polsce

W Polsce moda na nie, jak i same lofty pojawiły sie stosunkowo późno, bo w latach 90. Właśnie wtedy na skutek zmian gospodarczych i ustrojowych fabryki oraz gospodarstwa zaczęto przerabiać na powierzchnie mieszkalne przy jednoczesnym zachowaniu surowego wyposażenia i wystroju. Moda na ten styl rozprzestrzeniła się bardzo szybko i szeroko a obecnie jest jednym z najchętniej wybieranych i najpopularniejszych sposobów na aranżację wnętrza.

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Jak sama nazwa wskazuje styl industrialny czy też loftowy bardzo dużo inspiracji czerpie z przemysłu i rozwiązań w nim stosowanych. Charakterystyczne dla niego są duże, przestronne, otwarte przestrzenie w których pojawiają się takie elementy jak rury, beton czy też ściany z klasycznej czerwonej cegły.

Przestronne pomieszczenia

Każda osoba która przebywała kiedyś w pomieszczeniu urządzonym w stylu industrialnym potwierdzi, że jedna rzecz wyróżnia się na tle innych. Jest to przestrzeń. Przestrzeń otwarta, najczęściej pozbawiona podziałów między poszczególnymi pomieszczeniami. W przypadku mniejszych powierzchni optycznie powiększa się lokale przy pomocy umiejętnego wykorzystania luster bądź zestawiając ciemną podłogę z pomalowanym na jasno sufitem.

Jasne surowe wnętrza

Oświetlenie jest bardzo ważną cechą wnętrz aranżowanych w stylu industrialnym. Duże fabryczne okna są głównym źródłem światła i co najważniejsze, często pełnią główną rolę dekoracyjną. Jednak wieczorem przyda nam się odpowiednie dodatkowe oświetlenie. Przydadzą się do tego solidne metalowe lampy, reflektory lub bardzo stylowe zwyczajne żarówki zawieszone na zwisających z sufitu i ścian przewodów.

Jakie kolory wykorzystuje styl loftowy?

Surowy wygląd industrialnych apartamentów niestety nie pozwala na wiele zabaw kolorami. Ze względu na naturalność wnętrz główne odcienie z jakimi możemy się spotkać to między innymi: biały, szary, antracyt, brązowy, czarny i beżowy. Bardzo często zamiast malowania ścian zostawia się widoczną naturalną cegłę lub beton. Na podłodze króluje drewno chociaż pojawiają się także, zwłaszcza w kuchniach i łazienkach, betonowe podłogi.

Meble industrialne

Industrialne wnętrza dają nam dosyć dużą dowolność w doborze dodatków i mebli. Początkowo pofabryczne mieszkania często wyposażane były w przypadkowo dobrane meble, często zużyte i wymagające renowacji. Właśnie dlatego styl industrialny stawia na meble stylizowane na wiekowe, z duszą i charakterem. Przy wyborze mebli do wyposażenia loftu powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich praktyczne zastosowanie. Powinny charakteryzować się pakownością, niską wagą przy tym pozostając zgrabnymi. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj meble wykonane z drewna. Im prostsza będzie ich forma, tym lepiej wpisywać się będą w tak ceniony w industrializmie minimalizm.

Chodzi Ci coś innego po głowie? Daj nam znać, na pewno damy radę to wykonać!

Wykonujemy usługi w Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Malbork, Starogard Gdański, Tczew, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Grudziądz, Kwidzyn, Pomorskie, Trójmiasto