Glamour

zabudowa kuchenna natrulana industrialna rusted rdzawa
Industrialny / Loft
4 maja, 2022
zabudowa kuchenna styl eklektyczny, zabudowa eklektyczna, meble do kuchni eklektyczne, meble eklektyczne
Eklektyczny
29 kwietnia, 2022

Styl Glamour

Styl zrodzony w domach gwiazd z Miasta Aniołów, który dzięki kinu trafił także i do naszych domów.

Szykowny wystrój rodem z Hollywood

Początkowo wnętrza urządzone w stylu glamour kojarzone były przede wszystkim z przepychem i barokowością. Z ociekającego złotem, ogromem charakterystycznych świecidełek, dekoracji, przesadzonych mebli zmienił się na szykowny, subtelny i bardziej wyrafinowany styl romansujący z bardzo modnym i popularnym ostatnio minimalizmem. Zostało jednak w nim to co było od początku najważniejsze, niesamowita gra światłem, blask i elegancja.

Styl inny od każdego innego

Jak powinny wyglądać wnętrza urządzone w stylu glamour? Przede wszystkim należy pamiętać, że mało jest innych tak samo wymagających i wytwornych rodzajów wnętrz. Jest jednak kilka szczególnych rzeczy o które należy zadbać by wystrój kuchni zachwycił domowników jak i gości.

Dobór kolorów glamour

Przede wszystkim powinno się postawić na dosyć ograniczoną, wręcz monochromatyczną paletę barw. Kolorystyczna spójność może sprawić, że z kuchni będzie bić spokojem i porządkiem. Dodatek cieplejszych i subtelnych beżów będzie idealnie współgrał z blaskiem złotych dodatków i bielą marmurów. Takie połączenie barw zapewni nam przytulny charakter.

Jednak jeśli jesteśmy zwolennikami bardziej surowych wnętrz, zastosowanie chłodnych barw takich jak np. odcienie szarości w połączeniu z bielą i srebrem dodatków staną się dla nas kwintesencją elegancji.

Bardzo ważne jest także aby kolorystyka kuchni współgrała z resztą wnętrz, w szczególności jeśli kuchnia jest otwarta na salon czy jadalnie.

Ograniczenie dodatków

Less is more, tak podsumować można jak dekorowane powinny być pomieszczenia w stylu glamour. Nie ilość ale jakość i szlachetność gustownych dodatków powinna mówić tutaj sama za siebie. Wysokiej jakości sprzęty AGD, fronty wypolerowane na wysoki połysk dodadzą elegancji nie zaburzając tym samym porządku w kuchni.

Nie należy jednak całkowicie rezygnować z ozdób. Odpowiednio dobrane dekoracje nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter i mogą służyć jak wyrażenie swojej kreatywności. Takimi akcentami mogą być czarno-białe plakaty w metalicznych ramach, designerskie ozdoby, szklane, złote lub srebrne zastawy czy też świeczniki i rzeźby. Takie dodatki podkreślą jedynie gust i wyrafinowanie domowników.

Oświetlenie w stylu glamour

W stylu glam światło gra zazwyczaj bardzo ważną rolę. Zainstalowane w odpowiednich miejscach takich jak przeszklone półki oświetlenie LED odbijając się stworzy magiczną aurę a bogato zdobione żyrandole rozproszą światło sprawiając wrażenie, że kuchnia jest przyprószona światłem.

Meble matowe czy połyskliwe?

Trendy dotyczące frontów meblowych w stylu glamour zmieniają się bardzo często, jednak zarówno jedna jak i druga opcja prezentuje się równie dobrze. Wybór powinniśmy kierować w stronę tego jak planujemy wykończyć resztę mieszkania. Należy jednak pamiętać, że meble z wysokim połyskiem i czarne blaty są dość wymagające w utrzymaniu porządku i trzeba poświęcić im zdecydowanie więcej czasu niż matowym.

Chodzi Ci coś innego po głowie? Daj nam znać, na pewno damy radę to wykonać!

Wykonujemy usługi w Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Malbork, Starogard Gdański, Tczew, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Grudziądz, Kwidzyn, Pomorskie, Trójmiasto