Garderoby

Szukasz inspiracji? Zerknij poniżej i wybierz jaki sposób możesz urządzić swoją wymarzoną garderobę, a następnie nasi projektanci dodadzą jej wyjątkowości!

 

 

Nowoczesne garderoby na wymiar według Twojego pomysłu

Urządzanie garderoby w domu czy też mieszkaniu może być sporym wyzwaniem dla domowych dekoratorów wnętrz. Jest to miejsce w którym powinna panować przyjemna, ciepła atmosfera a jednocześnie musi być to przestrzeń bardzo funkcjonalna i skrupulatnie zaprojektowana.

Czym jest garderoba?

Sama nazwa garderoba pochodzi z języka francuskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza komorę do przechowywania odzieży. Może ona być osobnym pomieszczeniem jednak równie dobrze można z powodzeniem umieścić ją w wydzielonej części sypialni, przedpokoju lub korytarza.

Gdzie umieścić garderobę?

Lokalizacja garderoby w głównej mierze powinna być uzależniona od potrzeb domowników, którzy będą z niej korzystać. Możliwości na jej umiejscowienie jest bardzo dużo jednak najczęściej spotkać możemy garderoby ulokowane w bliskiej odległości od sypialni lub łazienki, czyli w pobliżu miejsc w których zazwyczaj szykujemy się do wyjścia i ubieramy.

Garderoba w małym mieszkaniu

Garderoba nie musi być pomieszczeniem na które znajdzie się miejsce tylko i wyłącznie w dużych domach. Prawda jest taka, że funkcjonalną garderobę można zorganizować nawet w niewielkim mieszkaniu. Standardowo zakłada się, że na garderobę powinno się przeznaczyć około 3-3,5 m2 jednak nawet na nieco mniejszej przestrzeni mamy możliwość jej zaaranżowania. Istnieje wiele ciekawych sposobów aby taka pozornie mała powierzchnia pełniła swoje funkcje nie gorzej od garderób na które przeznaczono o wiele więcej miejsca. Niezbędne jednak jest do tego odpowiednie rozplanowanie i określenie z góry swoich potrzeb.

Co powinno zawierać wyposażenie garderoby?

Każda garderoba wymaga indywidualnego podejścia i wyposażenia. Większość, jeśli nie całą powierzchnie ścian zajmować w niej będzie zabudowa meblowa. Najpopularniejsze są układy szaf wzdłuż jednej ze ścian lub w kształcie litery „L” lub „U”. To w jaki sposób zagospodarowane zostanie ich wnętrze, głębokość, ilość i rozmieszczenie szuflad, drążków na kurtki, sukienki itp. powinno całkowicie zależeć od tego co planujemy w nich przechowywać.

Wykonujemy usługi w Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Malbork, Starogard Gdański, Tczew, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Grudziądz, Kwidzyn, Pomorskie, Trójmiasto