Zabudowy i meble do salonu
Szukasz inspiracji? Zerknij poniżej i wybierz nowy styl dla swojego salonu, a następnie nasi projektanci dodadzą mu wyjątkowości!
Nowoczesne meble na wymiar według Twojego pomysłu
- Salon jako pokój dzienny w niewielkim mieszkaniu w bloku
- Salon z aneksem kuchennym
- Salon z wydzieloną jadalnią
Salon jako funkcjonalny pokój dzienny
Salon jest sercem i najczęściej największym pokojem w całym mieszkaniu, co za tym idzie planując aranżację tego pomieszczenia należy zadbać o najmniejsze szczegóły aby stworzyć przestrzeń funkcjonalną ale także estetyczną oraz przytulną. Aby stworzyć pomieszczenie łączące te wszystkie cechy istotne jest zadbanie o kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim należy pamiętać, że pokój dzienny jest miejscem w którym prawdopodobnie spędzać będziesz większość wolnego czasu w ciągu dnia. Samo to jest już wystarczającym powodem do zadbania o estetykę i sposób urządzenia który będzie miał wpływ nie tylko na wygodę korzystania z pomieszczenia ale także na samopoczucie osób korzystających z niego.
W jaki sposób najlepiej urządzić salon?
Na początku najlepiej jest określić przed samym sobą czego oczekujemy od pokoju dziennego. Jest to pomieszczenie, które dzielone jest pomiędzy wszystkimi domownikami. W większości mieszkań to właśnie tutaj toczy się codzienne życie, spożywane są posiłki, oglądane są filmy a także przyjmowani są goście. Z tego względu salony powinny posiadać kilka jasno określonych cech.
- Strefę wypoczynkową – niezależnie od tego czy salon ma być tylko pokojem wypoczynkowym czy też łączyć się z jadalnią lub kuchnią koniecznie należy zaplanować w nim strefę wypoczynkową w której znajdzie się sofa, narożnik lub kanapa a także stolik kawowy.
- Meble do przechowywania – meble do salonu nie ograniczają się tylko i wyłącznie do wygodnych sof i puf czy stolików kawowych. Powinny znaleźć się nim także różnego rodzaju szafki, komody i witryny które są niezbędne w celu pomieszczenia podręcznych przedmiotów a także zapewnią miejsce w którym możliwe będzie wyeksponowanie różnorodnych dekoracji.
- Odpowiednie oświetlenie – salon jest jednocześnie częścią w dzienną ale także wypoczynkową, co za tym idzie bardzo często spędzamy tam czas również wieczorami. Dobre oświetlenie umożliwi odpowiednie doświetlenie pomieszczenia zależnie od potrzeb. Poza mocnym światłem sufitowym warto także zadbać o dodatkowe oświetlenie dekoracyjne.
Jak urządzić pokój dzienny?
Aranżacja salonów nie należy do najłatwiejszych zadań. Należy pamiętać, że jest to najbardziej reprezentatywna część mieszkania i stanowi swojego rodzaju wizytówkę domowników w której spędza się większą część dnia. Planując nową aranżacje pokoju dziennego należy zdecydować się na konkretne rozwiązania.
Najlepiej aby salon urządzony był w stylu spójnym z tym dominującym w całym mieszkaniu. W zależności od tego jak dużym metrażem dysponujemy możemy wybierać między mnogimi stylami. Projektując pokój dzienny należy wziąć pod uwagę wszystkie jego aspekty, od kolorów ścian, poprzez styl i barwę mebli na użytych materiałach i dekoracjach kończąc. Wszystko to powinno być spójne, w przeciwnym wypadku ryzykujemy stworzenie wnętrza zagraconego i nieestetycznego.
Salon z aneksem kuchennym
Salon z aneksem kuchennym jest aktualnie bardzo modnym i wygodnym sposobem aranżacji tych pomieszczeń w domach i mieszkaniach. W starszych typach budownictwa kuchnie najczęściej umieszczane były w osobnych pomieszczeniach, jednak małe, wręcz klaustrofobiczne przestrzenie są coraz częściej wypierane na rzecz otwartych przestrzeni. Łączenie kuchni z, zazwyczaj, największym pomieszczeniem mieszkania czyli salonem ma bardzo wiele zalet jednak nie jest także wolne od wad.
Niewielka przestrzeń, wielkie możliwości
Salon z aneksem w typowym bloku z wielkiej płyty jest doskonałym sposobem na zaaranżowanie mocno ograniczonej przestrzeni. Połączenie salonu z kuchnią w doskonały, sposób otworzy i stworzy przestrzeń w której spotykać się będą mogli spotykać się wszyscy domownicy w czasie posiłków oraz relaksu.
Zasady urządzania salonu z aneksem kuchennym
Z racji na to, że salon jest miejscem spotkań rodzinnych oraz z gośćmi jego wystrój powinien być wyjątkowy i efektowny. Przy jego aranżacji możemy wybrać praktycznie dowolny styl, jednak warto pamiętać, że w mniejszych pomieszczeniach w blokach z wielkiej płyty o wiele lepiej sprawdzą się minimalistyczne i jasne aranżacje, które optycznie powiększą pomieszczenie i nie będą powodować efektu zagracenia.
Wygoda w kuchennej części salonu z aneksem
W salonie z aneksem kuchennym należy skupić się na jak największej funkcjonalności i ergonomiczności przy ustawianiu sprzętu AGD i mebli. Zlew oraz zmywarkę bardzo dobrze jest umieścić w pobliżu lodówki. Warto także zadbać o odpowiednią organizacje najbardziej problematycznej przestrzeni w aneksie kuchennym czyli przestrzeni blatowej. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie wyspy kuchennej która nie tylko zapewni wystarczająco przestrzeni roboczej ale także może pełnić funkcje stołu jadalnego oraz naturalnie wyznaczy granicę między aneksem a właściwym salonem.
Jak połączyć salon i kuchnie w jedno pomieszczenie>
Najważniejszą zasadą w urządzaniu wspólnej przestrzeni kuchennej oraz salonu jest zadbanie o jej spójność. Zarówno kuchnia, jak i salon powinny zostać zaaranżowane w takim samym stylu i jak najbardziej zbliżonej do siebie kolorystyce co pozwoli w większym stopniu zatrzeć granicę między obiema strefami. Decyzja o ukryciu, bądź wyeksponowaniu aneksu powinna być pierwszą decyzją podczas planowania remontu. To ona ma decydujący wpływ na wybór kolorów, mebli i dodatków dekoracyjnych. W przypadku większych przestrzeni można wyraźnie oddzielić kuchnie od przestrzeni wypoczynkowej, jednak w tych mniejszych o wiele lepiej sprawdzi się subtelne ukrycie jej we wspólnym wystroju wnętrza.
Wystrój takiego salonu z aneksem w większości zależy od tego ile miejsca mamy do dyspozycji.
Salon z wydzieloną jadalnią
Salon połączony z jadalnią jest rozwiązaniem bardzo często stosowanym w niewielkich mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty, jednak świetnie sprawdza się także na większych powierzchniach w domach. Na mniejszych przestrzeniach w których trudno jest wygospodarować osobne pomieszczenie do spożywania posiłków czy przyjmowania gości rozwiązanie takie sprawdzi się wręcz idealnie, jest wygodne i wiąże się w wieloma korzyściami. Jadalnia połączona z salonem zapewni doskonałe warunki na wizyty rodziny czy też znajomych a także umożliwi wspólne spędzanie czasu przy stole połączone z oglądaniem filmów czy zwykłym relaksem.
Otwarte przestrzenie na niewielkiej powierzchni
Dobrze zaaranżowane wnętrze pozwoli otworzyć i optycznie powiększyć nawet małe powierzchnie. Takie urządzenie salonu z jadalnią zapewnia sporą wygodę dla wszystkich domowników a także ułatwia organizację życia rodzinnego pozwalając domownikom na częstsze, wspólne spędzanie czasu przy posiłkach, a także w czasie relaksu w salonie. Jednak takie rozplanowanie przestrzeni wymaga odpowiedniego projektu oraz planu.
W jaki sposób umeblować salon połączony z jadalnią?
Aranżacja jadalni połączonej z salonem powinna zostać odpowiednio przemyślana co ułatwi w przyszłości codzienne funkcjonowanie w tym pomieszczeniu. Należy zadbać przede wszystkim o to aby wyposażenie oraz meble obu części dopełniały się i tworzyły razem, jedną spójną całość. Podczas urządzania rozmieszczenie poszczególnych elementów odgrywa kluczową rolę, Meble z obu stref powinny zostać widocznie oddzielone zachowując jednocześnie naturalny efekt przejścia z części wypoczynkowej do jadalnej.
Co powinno znaleźć się w salonie połączonym z jadalnią?
Mały salon z jadalnią zazwyczaj wymaga szczególnego podejścia ze względu na mocno ograniczoną przestrzeń. W przestrzeni wypoczynkowej nie może zabraknąć wygodnego narożnika lub kanapy, stolika kawowego w jej pobliżu oraz szafki RTV. W jadalni powinien pojawić się duży, wygodny stół oraz krzesła. Jednak jego ustawienie nie powinno być przypadkowe. Stół jadalny umieszczony w salonie pełnić będzie także wiele innych funkcji, takich jak miejsce do pracy czy zabaw dla młodszych domowników. Z tego względu warto umieścić go w pobliżu okna co zapewni dużo światła słonecznego w ciągu całego dnia. Aby zapewnić sobie swobodny dostęp blat, powinien znajdować się przynajmniej 80 – 100 cm od ściany czy też innych mebli co umożliwi swobodne odsunięcie krzeseł, wstanie i przejście za plecami innych osób siedzących przy stole.
W jaki sposób połączyć salon z jadalnią?
Odpowiednie połączenie dwóch pomieszczeń o bardzo różnych funkcjach może być sporym wyzwaniem. Warto zadbać o to aby obie części zachowały odrębny charakter, wzajemnie się dopełniając. Urządzone w jednym pomieszczeniu salon i jadalnia powinny być chociaż symbolicznie oddzielone. Stylistycznie warto postawić na jasne i bardziej minimalistyczne wystroje, które pozwolą nam optycznie powiększyć małą, mocno zagospodarowaną przestrzeń.
Style aranżacji salonów
Przejrzyj kategorie stylistyczne poniżej i daj znać który z nich jest dla Ciebie!
- Naturalne materiały, wszechobecna zieleń i dominacja wzorów botanicznych – właśnie tak w skrócie można opisać aranżacje wnętrza w stylu Urban Jungle.
- Jaka powinna być idealna kuchnia? Byłaby funkcjonalna, estetyczna i przytulna. Kuchnia skandynawska jest zdecydowanie taka.
- Styl rustykalny czyli wiejski pierwiastek w miejskiej dżungli. Sielski, bliski i ciepły przywołujący wspomnienia z wakacji u dziadków na wsi.
- Forma aranżacji wnętrz polegająca na łączeniu ze sobą pozornie niepasujących do siebie elementów w gustowną i praktyczną całość.
Wykonujemy usługi w Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Malbork, Starogard Gdański, Tczew, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Grudziądz, Kwidzyn, Pomorskie, Trójmiasto