Recepcje i hole hotelowe

Szukasz inspiracji? Zerknij poniżej i wybierz wybierz nowy styl swojego lobby hotelowego, a następnie nasi projektanci dodadzą mu wyjątkowości!

 

 

Lobby hotelowe – recepcja która zostanie zapamiętana

Hol czy też lobby hotelowe z recepcją w roli głównej to miejsce niezwykłej wagi, to właśnie w to miejsce odwiedzane jest przez przyjezdnych jako pierwsze a także jako ostatnie. Jak mówi stare przysłowie nie da się drugi raz zrobić pierwszego wrażenia, dlatego należy dołożyć wszelkich starań aby nasze hotelowe lobby było miejscem funkcjonalnym, wygodnym ale także urządzonym z gustem i stylem, który zapadnie w pamięć.

Jaka powinna być idealna recepcja?

Na wstępie warto zaznaczyć, że przestrzeń recepcji określana jest przepisami prawnymi, które należy mieć na uwadze projektując nowe lobby hotelowe.

Niestety nie istnieje uniwersalny przepis na recepcje idealną, wszystko zależne jest od tego do jakiego rodzaju gościa kierujemy swoje usługi. Innego podejścia dekoracyjnego wymagać będzie wielkomiejski hotel którego głównymi odwiedzającymi są przyjezdni biznesmeni, ekonomiczny hotel dla rodzin z dziećmi czy kameralny hotel w mniejszej miejscowości. Niezależnie jednak od tego do kogo skierowany jest nasz hotel warto zadbać o jak najgustowniejsze zaaranżowanie przestrzeni recepcyjnej.

Zasadniczo kwestia aranżacji hotelowego holu jest bardzo indywidualną kwestią. Poza spełnianiem wymagań prawnych najważniejszymi cechami tego miejsca powinna być wygoda, bezpieczeństwo i komfort gości. Ważne jest także to aby wystrój wnętrza pasował do samego budynku.

Wyposażenie lobby hotelowego

Hol powinien być miejscem przestronnym, spodziewamy się w nim dużego ruchu dlatego ważne jest aby nie był on zagracony i umożliwiał swobodne poruszanie się osobom przybywającym oraz opuszczającym. Warto zatem podzielić hol na strefy, wejściową oraz wypoczynkową. W strefie wypoczynkowej dobrze jeśli znalazłaby się wygodna sofa, fotele, niewielkie stoliki. Dodatkowym i mile widzianym wyposażeniem są będzie regał z książkami lub stand na materiały promocyjne oraz turystyczne.

Recepcja hotelowa jako serce lobby

Zdecydowanie najważniejszą częścią hotelowego lobby jest jej centralny punkt czyli lada recepcyjna. Należy jednak pamiętać, że nie jest to zwykły mebel. Jej front powinien być efektowny, czysty, trwały i elegancki jednak sama lada musi przede wszystkim być wygodna dla użytkowników. Od strony wewnętrznej (recepcjonisty) powinna w subtelny sposób ukrywać przed gośćmi hotelowymi wszelkiego rodzaju dokumenty a także sprzęty biurowe, jednocześnie zapewniając wystarczającą ilość przestrzeni do swobodnego uporządkowania dużej ilości dokumentów. Dodatkowo jeśli hotel używa klasycznych kluczy zamiast kart magnetycznych w pobliżu recepcji powinna znaleźć się gustowna klucznica.

Wykonujemy usługi w Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Malbork, Starogard Gdański, Tczew, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Grudziądz, Kwidzyn, Pomorskie, Trójmiasto