Meble do sypialni

Szukasz inspiracji? Zerknij poniżej i wybierz wybierz nowy styl dla swojej sypialni, a następnie nasi projektanci dodadzą jej wyjątkowości!

 

 

Nowoczesne meble do sypialni na wymiar według Twojego pomysłu

Dobry sen jest podstawą dobrego samopoczucia i ma ogromny wpływ na zdrowie. Warto więc zadbać o to aby sypialnia była wnętrzem komfortowym, które stanie się intymnym azylem przeznaczonym do zasłużonego odpoczynku.

Sypialnia – najważniejszy pokój w domu

Odpowiednia aranżacja sypialni jest bardzo ważnym i trudnym zadaniem. Estetyka miejsca w którym wypoczywamy ma ogromny wpływ na jakość snu i nasze samopoczucie. Bardzo ważne w projektowaniu sypialni jest określenie ogólnego nastroju jaki chcemy aby w niej panował.

Wybór pomieszczenia na sypialnie nie powinien być przypadkowy. Idealnym pokojem będzie ten w którym okna wychodzą na wschód. Takie ułożenie zapewni dużo naturalnego światła słonecznego o poranku, które ułatwi i uprzyjemni rozbudzenie się.

W jaki sposób zaaranżować sypialnię?

Podczas urządzania sypialni, pierwszą rzeczą jaką powinniśmy się zająć jest dobór kolorystyki, zarówno ścian jak i mebli.

Wydawać by się mogło, że naturalnym wyborem do sypialni będą stonowane jasne, niejako neutralne barwy. Wnętrza utrzymane w takiej kolorystyce pomagają wyciszyć się i zrelaksować przed snem. Dodatkowo w przypadku mniejszych metraży potrafią optycznie powiększyć pomieszczenie.

Alternatywą może być sypialnia w nieco bardziej intensywnych barwach, które nadałyby jej wyrazistego charakteru. Jednak takie aranżacje wymagają odpowiednio dużego pomieszczenia. Zastosowanie takich barw w niewielkim pomieszczeniu może optycznie zmniejszyć pomieszczenie i nawet mimo dużego lustra czy jasnych mebli przytłaczać.

Łóżko – serce sypialni

Nie można zaprzeczyć, że w sypialni najważniejszym meblem jest łóżko. Niezależnie od tego jakim dysponujemy metrażem, wybór mebli do sypialni należy rozpocząć od umiejscowienia i wyboru łóżka. Jego styl, kształt i wielkość są kwestią gustu, jednak przyjmuje się, że komfortowe warunki do spania dla jednej osoby zapewnia łóżko o szerokości minimum 90/100 cm, natomiast dla dwóch 160 cm. Równie istotny jest wybór odpowiedniego materaca, który powinien być precyzyjnie dobrany do potrzeb właściciela.

Jakie meble powinny znaleźć się w sypialni?

Do stworzenia praktycznej sypialni potrzeba jednak więcej niż samego wygodnego łóżka. Bardzo ważne są także szafki nocne, które są dla niego swojego rodzaju przedłużeniem, na którym umieścić możemy osobiste drobiazgi takie jak telefon, okulary czy książka którą czytamy do snu. Dodatkowo umieszczona na nich nocna lampka stanowić będzie piękną ozdobę i zapewni oświetlenie podczas wieczornej lektury.

Dodatkowo dobrze jeśli w sypialni znalazłoby się miejsce dla dużej szafy, najczęściej wnękowej z przesuwnymi drzwiami, wygodnego fotela lub komody albo toaletki.

 
 

Style aranżacji sypialni

Wybór mebli do sypialni to nie jest łatwy proces. Jest to duża inwestycja w miejsce wypoczynku i codziennego relaksu. Istotne jest aby wybrane meble były ergonomiczne i zachowały styl nie tylko pomieszczenia, ale także właściciela. Dlatego stworzyliśmy dla Ciebie księgę inspiracji gdzie możesz znaleźć to co Ci estetycznie odpowiada, a następnie dopracować finalny efekt z zespołem projektowym Pasote.

Przejrzyj kategorie stylistyczne poniżej i daj znać który z nich jest dla Ciebie!

Wykonujemy usługi w Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Malbork, Starogard Gdański, Tczew, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Grudziądz, Kwidzyn, Pomorskie, Trójmiasto