Meble i zabudowy łazienkowe

Szukasz inspiracji? Zerknij poniżej i wybierz wybierz nowy styl dla swojej łazienki, a następnie nasi projektanci dodadzą jej wyjątkowości!

 

 
 

Nowoczesne meble łazienkowe na wymiar według Twojego pomysłu

Łazienka jest miejscem w którym w ciągu dnia spędzamy sporo czasu. To właśnie do niej udajemy się zaraz po przebudzeniu i jest ona także ostatnim miejscem które odwiedzamy przed udaniem się spać. Jest to dodatkowo bardzo wielofunkcyjne pomieszczenie, poza codzienną toaletą w łazience bardzo często robimy pranie oraz pełni ona funkcję domowego SPA. Niestety jednak projekt i aranżacja funkcjonalnej i estetycznej łazienki jest bardzo trudnym zadaniem. W standardowych mieszkaniach łazienki umiejscowione są zazwyczaj w niewymiarowych i niewielkich pomieszczeniach co w połączeniu z koniecznością pomieszczenia w nich wielu sprzętów stwarza bardzo dużo wyzwań dekoracyjnych.

Zasady urządzania łazienki

Bardzo ważnym jest pamiętanie o tym, że łazienka nie jest miejscem służącym tylko i wyłącznie do codziennej toalety. Warto na samym początku zastanowić się jakich sprzętów będziemy potrzebować oraz czy dysponujemy wystarczającą przestrzenią do ich pomieszczenia. Do rzeczy które koniecznie muszą znaleźć się w łazience musimy na pewno zaliczyć:

  • Umywalkę łazienkową
  • Toaletę
  • Wannę lub/i prysznic
  • Zabudowę łazienkową do przechowywania kosmetyków itp.
  • Lustro

Dodatkowo w łazience bardzo często umieszczamy pralkę. W takim przypadku warto także zadbać o jej zabudowę, za pomocą której wytworzona zostanie oddzielna strefa przeznaczona na pranie, w której będzie można jednocześnie przechowywać środki piorące.

Jaką zabudowę wybrać do łazienki?

Z racji na ograniczone miejsce, często mamy problem z dobraniem odpowiednich mebli do łazienki. Najbardziej efektownym rozwiązaniem są zamykane szafki wykonane z odpowiednich, odpornych na trudne, pełne wilgoci warunki łazienki. Nie tylko pozwolą na uporządkowanie kosmetyków, zapasowych ręczników i środków czystości ale sprawią także, że nie będą one widoczne na pierwszy rzut oka, co pozytywnie wpłynie na odbiór wizualny łazienki.

 

W jakim stylu najlepiej urządzić łazienkę?

Stylistyka oraz barwy w łazience powinny być spójne z wystrojem reszty mieszkania. Ze względu na dosyć problematyczne i uciążliwe remonty tego pomieszczenia, łazienka jest pomieszczeniem, które statystycznie remontujemy najrzadziej. Dlatego właśnie warto postawić w niej na dosyć neutralne barwy, które jednak kojarzyć się będą z czystością i pomagające się zrelaksować. Kolory takie jak niebieski, turkusowy a także zawsze popularny biały sprawdzą się w tej roli doskonale. Dodatkowo takie jasne barwy wraz z obowiązkowym lustrem nad zlewem oraz dobrym ciepłym oświetleniem pomogą optycznie powiększyć pomieszczenie.

 
 

Style aranżacji łazienek

Wybór mebli do łazienki to nie jest łatwy proces. Jest to duża inwestycja w miejsce w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Istotne jest aby wybrane meble były ergonomiczne i zachowały styl nie tylko pomieszczenia, ale także właściciela. Dlatego stworzyliśmy dla Ciebie księgę inspiracji gdzie możesz znaleźć to co Ci estetycznie odpowiada, a następnie dopracować finalny efekt z zespołem projektowym Pasote.

Przejrzyj kategorie stylistyczne poniżej i daj znać który z nich jest dla Ciebie!

Wykonujemy usługi w Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, Nowy Dwór Gdański, Elbląg, Malbork, Starogard Gdański, Tczew, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra, Grudziądz, Kwidzyn, Pomorskie, Trójmiasto